Karayolu TaşımacılığıImage

Karayolu Taşımacılığı

Uluslararası karayolu taşımacılığında Türkiye’nin öncü firmalarından olan OkTrans Logistic; uzun yıllardır edindiği deneyim, güçlü yurtdışı yapılanmaları ve seçkin partnerleri ile dış ticarette en önemli avantajınızdır. İster yerel olarak ister Orta Doğu içinde sevkiyatınıza ihtiyacınız olsun, Oktrans ihtiyaçlarınızı karşılayan en iyi yük taşımacılığı hizmetlerini hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde size sağlayabilir. Yükünüzün boyutu ve niteliği ne olursa olsun, yükünüzün belirtilen süre içerisinde nihai varış noktasına hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için gerekli kaynaklara sahibiz. Sertifikalı ve deneyimli sürücüler tarafından sürülen geniş araç filomuz, size karşılayabileceğiniz fiyatlarda ve gönderi gereksinimlerinizi karşılayan geçiş sürelerinde etkili nakliye çözümleri sunmamıza yardımcı olur. 24 saat çalışan özel bir ekiple, size anlaşmalı olduğumuz ülkeye ve ülkeden uygun maliyetli lojistik çözümler sunmak için iyi bir donanıma sahibiz. Türkiye’ den Avrupa, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Balkanlar ve Ortadoğu’ ya transit sevkiyatlarımızı 200’ ün üzerindeki özel donanımlı öz mal aracımızla (ADR’li), özel eğitimli sürücülerimizle ( ADR lisanslı ) ve 300’ ün üzerindeki tedarik araç filomuz ile yapmaktayız. Ayrıca komple ve parsiyel araç sevkiyatları da gerçekleştirilmektedir. Proje Taşımacılığını ( gabari dışı ve ağır taşımalar) özel tasarım araçlarımızla gerçekleştirmekteyiz. Denizyolu, demiryolu ve karayolu kombine taşıma çözümlerimiz mevcuttur. Yurtdışı geniş bir acenta ağımız sayesinde;

• Günlük sevkiyatlar ile Avrupa ülkelerine ithalat ve ihracat taşımaları (full ve parsiyel)
• Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, Avusturya, İspanya,
• İsviçre, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan
• Orta Doğu ve CIS ülkelerine özmal veya tedarik araçlar ile hizmet verilmektedir.

Sistem Altyapısı

1

Gümrükleme

Oktrans müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir. Tecrübeli Müşavir Kadrosu, İhtisas Sahibi Müşteri Temsilcileri Farklı gümrük noktalarında konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla Oktrans; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

2

Altyapı

Kendi bünyesinde gerçekleştirilen esnek ve yenilikçi yazılım sayesinde Oktrans; herhangi bir nakliye türüyle getirilen yüklerin beyannamelerinin, en kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanmasını sağlamaktadır. Henüz yükler yoldayken elektronik veri akışını sağlayan altyapısı sayesinde Oktrans, müşteri temsilcilerinin ön hazırlıklarını tamamlamalarına yardımcı olurken, tarife bazlı mevzuatsal gereklilikleri tespit ederek, müşterilerine en kısa sürede doğru yönlendirmeleri yapmaktadır. Bu sayede olası sorunlar meydana gelmeden bertaraf edilmektedir. Oktrans, tüm süreçlerin aşılmasında ve takibinde; sahip olduğu esnek yazılım alt yapısıyla, insan gücü ve hatasını en aza indirerek, süreç dahilindeki işlemlerin en hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, tüm aşamaları internet yoluyla müşterileriyle paylaşarak, dinamik ve şeffaf bir yapı sergilemektedir.

3

İzin Belgeleri ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesi sağlanmaktadır. Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamalar hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır. Dış Kaynak Kullanımı Firmaların dış ticaret departmanlarında Oktrans tecrübeli kadrolarının konumlandırılması, hem dış ticaret işlemlerinin hızlı neticelendirilmesini sağlayacak iletişimin kurulmasını sağlamakta, hem de bilgi birikimi yüksek ekip üyeleri sayesinde, operasyonel takip olanağı yaratmaktadır.