Havayolu Taşımacılığı

Image

Havayolu Taşımacılığı

Oktrans, çeşitli yük gereksinimlerinizi karşılamak için güvenilir ve esnek hava taşımacılığı hizmetleri sunar. Hafif gönderilerden ağır gönderilere kadar her türlü yükün nakliyesinde iyi deneyime sahibiz. Zamana bağlı ve uygun maliyetli geniş çözüm yelpazemiz, yükünüzü belirlenen varış noktasına, bütçeniz ve zaman çizelgeleriniz dahilinde güvenli ve hızlı bir şekilde göndermenizi sağlar. Oktrans, hava taşımacılığının gerektirdiği hızlı hizmeti sağlamak için, operasyonel mükemmelliği ön planda tutmaktadır. Geniş acenta ağı ve yerleşik lokasyonlarıyla, dünyanın tüm havalimanlarına ürünleri ulaştıracak farklı çözümler sunmaktadır. Ekol; sadece havalimanından havalimanına değil; kapıdan havalimanına, havalimanından kapıya ve kapıdan kapıya olmak üzere farklı hizmet seçeneklerinin yanında, transit yükleme hizmeti ve iki ülke arasında gerçekleşen cross taşımacılık hizmetlerini de vermektedir. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hava taşımacılığıyla entegre depolama, elleçleme, dağıtım, gümrükleme, paletleme ve sigorta gibi hizmetler de sunmaktadır. .

Sistem Altyapısı

1

Gümrükleme

Oktrans müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir. Tecrübeli Müşavir Kadrosu, İhtisas Sahibi Müşteri Temsilcileri Farklı gümrük noktalarında konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla Oktrans; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

2

Altyapı

Kendi bünyesinde gerçekleştirilen esnek ve yenilikçi yazılım sayesinde Oktrans; herhangi bir nakliye türüyle getirilen yüklerin beyannamelerinin, en kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanmasını sağlamaktadır. Henüz yükler yoldayken elektronik veri akışını sağlayan altyapısı sayesinde Oktrans, müşteri temsilcilerinin ön hazırlıklarını tamamlamalarına yardımcı olurken, tarife bazlı mevzuatsal gereklilikleri tespit ederek, müşterilerine en kısa sürede doğru yönlendirmeleri yapmaktadır. Bu sayede olası sorunlar meydana gelmeden bertaraf edilmektedir. Oktrans, tüm süreçlerin aşılmasında ve takibinde; sahip olduğu esnek yazılım alt yapısıyla, insan gücü ve hatasını en aza indirerek, süreç dahilindeki işlemlerin en hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, tüm aşamaları internet yoluyla müşterileriyle paylaşarak, dinamik ve şeffaf bir yapı sergilemektedir.

3

İzin Belgeleri ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesi sağlanmaktadır. Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamalar hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır. Dış Kaynak Kullanımı Firmaların dış ticaret departmanlarında Oktrans tecrübeli kadrolarının konumlandırılması, hem dış ticaret işlemlerinin hızlı neticelendirilmesini sağlayacak iletişimin kurulmasını sağlamakta, hem de bilgi birikimi yüksek ekip üyeleri sayesinde, operasyonel takip olanağı yaratmaktadır.