Depolama

Image

Depolama

Oktrans, gümrüklü ve paylaşımlı kullanıcı depolama ve dağıtım hizmetleri sunmaktadır. Amaca yönelik olarak inşa edilmiş depolama tesislerimiz, büyük hacimli kargoları işlemek için iyi donanımlıdır ve hem uzun hem de kısa vadeli depolama için esnek seçenekler sunar. Ana merkezlerin yakınındaki elverişli konumlarımız, onu ithalat, ihracat ve yurtiçi yük hareketlerini destekleyen trans-yükleme faaliyetleri için ideal kılar. Uygun maliyetli depolama ve dağıtım hizmetlerimiz, tedarik zinciri yönetimini optimize eder ve lojistik maliyetlerini düşürmenizi sağlar. Depolama ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, kargo ihtiyaçlarınız için doğru depolama yeteneklerine sahibiz.

Sistem Altyapısı

1

Gümrükleme

Oktrans müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir. Tecrübeli Müşavir Kadrosu, İhtisas Sahibi Müşteri Temsilcileri Farklı gümrük noktalarında konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla Oktrans; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

2

Altyapı

Kendi bünyesinde gerçekleştirilen esnek ve yenilikçi yazılım sayesinde Oktrans; herhangi bir nakliye türüyle getirilen yüklerin beyannamelerinin, en kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanmasını sağlamaktadır. Henüz yükler yoldayken elektronik veri akışını sağlayan altyapısı sayesinde Oktrans, müşteri temsilcilerinin ön hazırlıklarını tamamlamalarına yardımcı olurken, tarife bazlı mevzuatsal gereklilikleri tespit ederek, müşterilerine en kısa sürede doğru yönlendirmeleri yapmaktadır. Bu sayede olası sorunlar meydana gelmeden bertaraf edilmektedir. Oktrans, tüm süreçlerin aşılmasında ve takibinde; sahip olduğu esnek yazılım alt yapısıyla, insan gücü ve hatasını en aza indirerek, süreç dahilindeki işlemlerin en hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, tüm aşamaları internet yoluyla müşterileriyle paylaşarak, dinamik ve şeffaf bir yapı sergilemektedir.

3

İzin Belgeleri ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesi sağlanmaktadır. Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamalar hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır. Dış Kaynak Kullanımı Firmaların dış ticaret departmanlarında Oktrans tecrübeli kadrolarının konumlandırılması, hem dış ticaret işlemlerinin hızlı neticelendirilmesini sağlayacak iletişimin kurulmasını sağlamakta, hem de bilgi birikimi yüksek ekip üyeleri sayesinde, operasyonel takip olanağı yaratmaktadır.