Denizyolu Taşımacılığı

Image

Denizyolu Taşımacılığı

Oktrans, yük taşımacılığının sürekli değişen gereksinimlerini karşılamak için esnek olan kapsamlı bir deniz taşımacılığı hizmetleri yelpazesi sunar. Deniz taşımacılığı hizmetlerimiz dünya çapında birçok büyük limanı kapsamaktadır. Limandan limana veya kapıdan kapıya hizmet arıyorsanız, ekibimiz yük taşımacılığının karmaşıklıklarında gezinmenize yardımcı olmak için deneyimlidir ve nakliye gereksinimlerinize uygun etkili çözümler sağlayabilir. Tanınmış taşıyıcılarla olan ortaklıklarımız, rekabetçi fiyatlarla birden fazla sefer süresi sunmamızı sağlıyor ve gerçek zamanlı gönderi takip sistemimizle, yükünüzün olması gereken yere sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

Sistem Altyapısı

1

Gümrükleme

Oktrans müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir. Tecrübeli Müşavir Kadrosu, İhtisas Sahibi Müşteri Temsilcileri Farklı gümrük noktalarında konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla Oktrans; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

2

Altyapı

Kendi bünyesinde gerçekleştirilen esnek ve yenilikçi yazılım sayesinde Oktrans; herhangi bir nakliye türüyle getirilen yüklerin beyannamelerinin, en kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanmasını sağlamaktadır. Henüz yükler yoldayken elektronik veri akışını sağlayan altyapısı sayesinde Oktrans, müşteri temsilcilerinin ön hazırlıklarını tamamlamalarına yardımcı olurken, tarife bazlı mevzuatsal gereklilikleri tespit ederek, müşterilerine en kısa sürede doğru yönlendirmeleri yapmaktadır. Bu sayede olası sorunlar meydana gelmeden bertaraf edilmektedir. Oktrans, tüm süreçlerin aşılmasında ve takibinde; sahip olduğu esnek yazılım alt yapısıyla, insan gücü ve hatasını en aza indirerek, süreç dahilindeki işlemlerin en hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, tüm aşamaları internet yoluyla müşterileriyle paylaşarak, dinamik ve şeffaf bir yapı sergilemektedir.

3

İzin Belgeleri ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesi sağlanmaktadır. Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamalar hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır. Dış Kaynak Kullanımı Firmaların dış ticaret departmanlarında Oktrans tecrübeli kadrolarının konumlandırılması, hem dış ticaret işlemlerinin hızlı neticelendirilmesini sağlayacak iletişimin kurulmasını sağlamakta, hem de bilgi birikimi yüksek ekip üyeleri sayesinde, operasyonel takip olanağı yaratmaktadır.