Uluslararası Karayolu Taşımacılığı

Posted by oktrans
Category:

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı

Tekerlekli taşıtlarla yapılan taşımacılık, piyasanın durumuna bakılmaksızın maliyet avantajı sağladığından, kendi alanında lider konumunu korumaktadır.

Karayolu taşımacılığına talebin yüksek olması çeşitli etkenlerden kaynaklanmaktadır. Arabaların hareketi 24 saat boyunca yapılmaktadır ve teslimat süresini önemli ölçüde kısaltan etken olan liman, istasyon ve hava limanlarının hareket çizelgelerine bağlı değildir. Avrasya’nın tüm bölgeleri karayolu ağına sahip olduğu için motorlu taşıt kullanımı esnek rota oluşturulmasını sağlamaktadır. Yükün güvenliğinin kontrolü, araçlara kurulan GPS ve GLONASS navigasyon sistemlerinin yardımıyla sağlanmaktadır. Birçok durumda, tekerlekli taşıtlarla yapılan sevkiyat, ulaşımın finansal maliyetlerini azaltmayı mümkün kılmaktadır.

Türkiye’de denizyolu ile konteyner taşımacılığı yapılırken Akdeniz ve Karadeniz’deki uluslararası ticaret limanları kullanılır. Yıllardır süre gelen tecrübesiyle sektörde faaliyet gösteren firmamız Proje Global Lojistik’in merkez ofisi Akdeniz Bölgesi’nin uluslararası limanıyla ünlü şehri Mersin’de yer almaktadır. Mersin’de yer alan forwarder işletmeleri için; kapıdan kapıya taşıma (door to door), intermodal ve multimodal taşıma ve konteyner taşımacılığı yöntemleriyle lojistik firmalarının hizmet yelpazesi, tercih edilebilirlik açısından önem arz etmektedir.

Mersin merkezli ofisimizle Proje Global Lojistik, Mersin’den Türkiye’ye ve tüm dünyaya karayolu taşımacılığı aracılığıyla yüklerinizi taşımaktadır. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız, siz değerli müşterilerimizin lojistik ihtiyaçlarını analiz ediyor, taşınan malların özelliklerini dikkate alıyor ve Avrupa, BDT, Baltık, Balkanlar, Orta Asya ülkelerine en uygun ulaşım rotasını geliştiriyor.

 

Bir cevap yazın